Balen Organik Argan Yağı 50 ML

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Balen Argan Yağı (OrganikSertifikalı) 50ml

Soğuk pres yöntemiyle elde edilmiştir.

Saf Argan Yağı Nasıl Kullanılır?
Cilde Uygulama
Bircok alıcı bugünlerde ‘’Argan yağını saf olarak alırsak nasıl kullanabiliriz?’’ sorusunu yöneltmektedirler. Argan yağını kişisel bakım ve masaj amaçlı kişiye rahatlık ve cilde bakım sağlayıcı amaçlarla kullanmak için öncelikle ellerinizi ovuşturarak ısıtmalısınız. Daha sonra, öncelikli olarak ayak parmaklarınıza masaj yaparak ve bütün ayaklarınıza Argan yağını sürün ve masaj yapın. Bundan sonra vücudunuzun yukarı bölümlerine doğru masaja ve Argan yağını cildinize yedirerek ovmaya özen gösterin.

Vücuda Uygulama

Ayaklardan sonra bacak ve bacak kaslarınız, karın kısmınız, göğsünüz ve omuzlarınızı ovalayarak boynunuza doğru devam edin. Son olarak da parmaklarınızla ensenizden başınıza doğru dairesel hareketler yardımıyla masajı tamamlayın. Bu vücudunuzu oldukça rahatlatarak; cildinize bakım yapacaktır. Aynı zamanda çatlak ve kırışıklarınızı da giderecektir. Masaj ile Argan yağını tüm vücudunuza yedirdikten sonra Argan yağının cildinizde yaklaşık 30 dakika kalmasını sağlayın.

Dilerseniz bu süreyi 45 dakikaya kadar uzatabilir hatta ve hatta geceden uygulayarak sabah da duşunuzu alabilirsiniz. Ancak her ne kadar özellikle bayanlar için pamuklu giysi ve iç çamaşırların önemi fazlaysa aynı şekilde Argan yağının kullanımı sonrasında da pamuklu giysilerin tercih edilmesi daha faydalı olacaktır. Argan yağı cildinize sıkılık kazandırırken parlamasını ve yumuşaklık kazanmasını sağlayacaktır. Bu, Argan yağının vücutta masaj, rahatlama ve cilt bakımı için kullanılan yöntemidir. En fazla faydayı ve en etkili sonucu ise duştan sonra vücudunuza Argan yağını uygulayarak elde edebilirsiniz. Ancak yüz ve diğer bölgeler ile yine diğer çeşitli amaçlar için Argan yağının kullanımı bir miktar daha farklıdır.

Yüze Uygulama

Argan yağının yüze uygulanışı bir iki damla kullanılarak yapılmaktadır. Günün her hangi bir saatinde cildinize uygulayabilirsiniz ancak gece uyguladığınızda Argan yağı cildinizde daha fazla kalacağından daha faydalı olacaktır. Bir iki damla Argan yağını elinize dökerek ovuşturun ve ısınmasınız sağlayın. Özellikle parmaklarınızı kullanın ve parmaklarınızı yüzünüze nazik bir şekilde masaj yaparak Argan yağını uygulayın.

Saçlara Uygulama

Argan yağının saçlardaki kullanımı, hepimizin hemen her ay ya da her hafta uyguladığı saç maskeleri şeklindedir. Argan yağını saçınıza maske yaparak uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı parlatarak; güçlendirir. Aynı zamanda saçlarınıza yumuşaklık ve canlılık katar. Birçoğumuz saçlarımızı güçlendirmek için bircok yola başvurur ve başarısız oluruz. Ya da istediğimiz sonucu alamayız. Saç insanın süsüdür. İşte bu yüzden hem faydalı hem de çabuk sonuç veren Argan yağını denemelisiniz. Saçınıza maske olarak belirli dakikalarda uygulama yerine ihtiyacınız olduğunda yoğun terapi olarak da kullanabilir ve saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Öncelikle saçınıza fazlaca Argan yağı uygulayın ve kafa derisine yani saçlarınızın diplerine doğru masaj yaparak yağı yedirin. Saçlarınızı ılık bir havlu ya da örtüyle sarın ve yarım saat bekleyin. Ardından saçlarınızı bol su ile yıkayın.

Tırnaklara Uygulama

Çoğumuz hayatımızda en az bir defa dermatologlara gider ve tırnaklarımız soyuluyor ya da kırılıyor diye dert yanarız. Artık hepsi bitti. Tırnaklarınıza da Argan yağını uygulayarak bakım yapabilirsiniz. Bunun için eşit miktarlarda Argan yağı ile limon yağını karıştırarak parmaklarınızı bu karışımın içerisinde 15 dakika bekletin ve haftada 1 kere uygulayın. Diğer kullanım biçimlerinde olduğu gibi yatmadan uygulanması önerilmektedir. Düzenli olarak uygulandığında sorunların ortadan kalktığı ve tırnaklarınızın daha güçlü olduğunu farkedeceksiniz. Çünkü bircok tırnak bakım ürününde olduğu gibi Argan yağının içerisinde de E vitamini yer almakta ve tırnaklarınızı beslemektedir.

Argan yağı cilde kolayca etki edebilmek ve cilt tarafından kolayca emilmektedir. Bu sebeple diğer yağlar ve yağ karışımlarında olduğu gibi cildinizde yapışkanlık yapmaz. Aksine cildinize yumuşaklık ve parlaklık katar. Öyle ki; masaj sonrasında Argan yağını uygulayarak duş almadan da gün boyu durabilirsiniz. Argan yağının en fazla cildinize etki edeceği zaman dilimi gece yatmadan önce uygulanmasıdır.

Böylelikle, cildinizde daha fazla kalarak; cildinize daha fazla fayda sağlayacaktır. Ancak saç için Argan yağı kullanılmak istenirse daha kısa zaman dilimleri yeterli olacaktır. Saçınızın ve cildinizin yeniden tazelediğini, beslenerek canlılık kazandığını ve yumuşadığını siz de göreceksiniz. Çünkü Argan yağı içerdiği E vitamini ile cildinizdeki kırışıklıkları ve çatlakları gidererek cildinize canlılık kazandırır. Aynı şekilde saçlarınızdaki kırıklıkları onararak; besler ve daha canlı ve yumuşak bir görünüm kazandırır. Yine içermiş olduğu diğer çeşitli antioksidanlar sayesinde cildinizi temizler. Yüzyıllar boyunca Faslı bayanların kullanmış olduğu Argan yağı ile güzelliğinize güzellik katabilir ve daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz..

Diğer Özellikler
Stok Kodubln24
MarkaBalen
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.