Biosalt Himalaya Kaya Tuzu İri Taneli 500GR (pembe)

Görsel 1
Sosyete Puan : 53.100
Fiyat:
63,72 TL
Havale / EFT:
61,81 TL
Kredi Kartı Tek Çekim:
61,81 TL
Aynı Gün Kargo
Himalaya tuzu, günümüzden 250-300 milyon yıl önce oluşan eski deniz tuzudur. Eski deniz tuzu olduğu için suda çözünen tüm mineralleri, yeryüzünde bulundukları ve çözündükleri oranda içerir. Çevresel kirlenme olmadığı için rafine edilmez, böylece içerdiği mineraller ve iz mineraller yok olmaz.

Himalaya Tuzunun Oluşumu:
Günümüzdeki Hint yarımadası yerkürenin şekillendiği dönemde ada'ydı ve Asya kıtası ile çarpıştı. Bu çarpışmanın etkisiyle, dünyamızın en yüksek noktası Everest'i barındıran Himalaya dağları oluştu.
Bu oluşum sırasında arada kalan deniz tabanı düzleşerek suyun buharlaşmasına neden oldu. Böylece deniz tuzunu bu bölgeye bıraktı.
Bugün, büyük bir kısmı Pakistan toprakları içerisinde olan tuz havzası ve tuz madenleri, bölgede sanayi ve yerleşim olmadığı için kirlenmeden günümüze ulaşmıştır. Bu nedenle işlenmesine gerek kalmadan gıda maddesi olarak kullanılabilmektedir.
 
Himalaya Tuzunun Rengi:
Dünyamızda, beyazdan siyaha pembeden kırmızıya kadar pek çok renk ve renk tonunda tuzlar vardır. Himalaya tuzu da beyaz, açık pembe, koyu pembe ve kahverengi tonlarda olabilmektedir.
Renk farklılığının nedeni, bazı minerallerin yüksek oranda olması nedeniyle renklerinin baskın hale gelmesi, böylelikle oluşan tuza renklerini vermelerinden ileri gelir.
Bu renkli tuzlar topikal, yani banyo tuzu olarak kullanılabilmektedir.
Açık-koyu pembe ve kahverengi tuzlara rengini veren demir mineralidir ve tıp çevrelerince de bilinmektedir ki demir eksikliği tedavi edilebilirken demir fazlalığı için yapılacak çok fazla bir şey yoktur. Demir fazlalığı olduğunda, karaciğerde siroz, panreasta fibrozis ve beraberinde şeker, kalp hastalıklarından söz edilir.
Bununla beraber bu renkli tuzlar, damak tadı için bazı özel menülerde arada bir kullanılabilir.
 
Afiyet olsun…
Diğer Özellikler
Stok Kodutuz2
MarkaBiosalt
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.