VEG&BONES KEMİKLİ İLİK SUYU

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

İLİKLİ KEMİK SUYU NEDİR?

Saray mutfağından günümüz modern şeflerinin mutfaklarına uzanan, tüm dünyada şifa ve lezzet kaynağı olarak tanımlanan ilikli kemik suyu dünyada " broth, stock, brühe, brodo, altın sıvı, superfood” gibi çoğaltabileceğimiz birçok isimle anılan çok değerli bir besin kaynağıdır. Değişik sebze ve baharatlarla tatlandırılarak içilebilen ya da yemeklere eklenerek tüketilebilen, çeşitli sosların yapımında kullanılan doğal bir şifa ve lezzet kaynağıdır. 

Kemik suyu eskiden her evde kaynayan, çorbaya, pilava, kebaplara, her türlü sebze ve et yemeklerine eklenen bir şifa ve lezzet kaynağıyken son zamanlarda modern ve hızlı hayatın döngüsü içerisinde, hazır gıdaların da hayatımıza girmesiyle evlerde yapımı azalan lezzetlerden biri olmuştur.İLİK NEDEN ÖNEMLİDİR?
Kemik iliği  ,büyük kemiklerin içinde tam merkezde yer alan dokudur. Yaşamsal değere sahip alyuvar, akyuvar, trombosit ve kök hücrelerinin periyodik olarak yaşam boyu üretildiği yerdir.VEG & BONES İLİKLİ KEMİK SUYU
Kaynatmadan, kısık ateşte uzun süre pişirilerek hazırlanan ilikli kemiğin suyuna işte bu yaşamsal değere sahip yapı taşlarını oluşturan aminoasitler karışarak, bizler için hayati değere sahip, altın değerinde bir içecek meydana getiriyor. 

Kemik iliği ve kemikte bulunan vücudumuz için çok değerli olan protein, jelatin, kolajen, glutamin, glisin, glukozamin, kalsiyum ve bunun gibi birçok değerli besin ögelerinin doğal yapılarının bozulmadan suya geçebilmesi için; kaynama sıcaklığının altında ve sabit ısıda uzun süre pişirilmesi çok önemlidir. Ancak bu şekilde ilik ve kemiği oluşturan maddeler çözünebilmekte ve bu değerli kaynaktan maksimum derecede fayda alınabilmektedir. 

Bizler tıpkı evde yaptığımıza benzer yöntemler ile biz de Veg&Bones İlikli Kemik Suyunu 24 saat kısık ateşte pişirip, taze sebze ve baharatlarla lezzetlendirdik. Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi eklenmeden, %100 doğal haliyle el değmeden şişeledik. Uzun süre rafta saklayabilmek için sterilizasyon işlemiyle havasını alıp, şifa ve lezzet kaynağı olarak sizlere sunduk.
 

KEMİK SUYUNUN FAYDALARI

Kemik suyu; kemik ve iliğin yapısı gereği insan vücudunda kolayca çözülüp kullanılabilen doğal bir protein, aminoasit, mineral, vitamin, yağ ve enerji kaynağıdır. Kemik, ilik, taze sebze ve baharatlardan oluşan bu altın sıvı vücudumuz için gerekli olan protein, kolajen, hyaluronik asit, jelatin ,kondroitin, glukozamin, yağ, glisin, prolin, alginin, fosfor, kükürt,magnezyum, demir, kalsiyum, selenyum, c vitamini, glisin, glukozamin, niasin, tiamin, sodyum, potasyum, çinko, manganez gibi birçok hayati maddeyi içerir. 

Kemik suyu asla bir ilaç değildir. Yüzlerce binlerce yıldır diyetimiz içerisinde olan bir besin olduğundan vücut tarafından kolayca tolere edilir. Düşük kalorilidir ve doğru pişirilme tekniği ile faydalarından maksimum şekilde faydalanılabilir.
 
 

DOĞURGANLIK

Osteokalsin kemik ve dişlerde bulunan bir protein türüdür. Osteokalsin hormonunun kemik döngüsü içindeki görevi dışında kadınlarda üreme sistemi içerisinde, aynı şekilde erkeklerde de testesteron hormonu üretimine doğrudan katkısı vardır. Kemik suyunda doğal olarak bulunan Kalsiyum ve magnezyum rahim içi kaslarının düzgün çalışmasına yardımcı olur. İlikli Kemik suyunda bulunan kolajen ve jelatin de vücuttaki östrojen dengesinin sağlanmasına destek olur. Kadın sağlığı açısından östrojen hormonunda oluşabilecek dengesizliklerde yumurtalıklar düzgün çalışamaz, kanser hücreleri uyarılır, armut tipi şişmanlık görülür ve selülitlerde artışa neden olur.

HAMİLELİKTE SAĞLIKLI BESLENMENİZE DESTEK OLUR

Hamileliğin erken dönemlerinde sıkça görülen mide bulantısının ana sebebi hormon seviyesindeki değişimler ve oluşabilecek beslenme yetersizliğidir. Bu dönemde kusma ve baş dönmesinden kaynaklı iştahsızlıktan dolayı vücuda yeterli protein ve mineral alımı yapılamayabilir. Hamilelikte beslenme annenin günlük yaşantısına devam etmesinde oldukça önemlidir. İlikli Kemik Suyu yüzyıllardan beri diyetimiz içerisinde olan doğal bir ürün olduğundan kolay sindirilen protein, aminoasit ve mineral içeriği sayesinde hamilelik süreci boyunca size ve bebeğinize doğal bir destek sağlar.

KEMİK YOĞUNLUĞUNUZU KORUMANIZA YARDIMCI OLUR

Kalsiyum, magnezyum ve fosfor bakımından zengin olan ilikli kemik suyu hem sizin hem de bebeğinizin güçlü ve sağlıklı kemik gelişimi için çok değerlidir. Gebelik dönemi boyunca yeterli ve dengeli beslenmeye dikkat etmez, yeteri kadar kalsiyum, protein ve mineral alamazsanız, bebeğinizin ihtiyacı olan kalsiyum ve mineraller sizin kemiklerinizden alınacaktır. Bu durum da ileride oluşabilecek osteoporoz (kemik erimesi) riskini artırır.

BEBEĞİNİZİN SAĞLIKLI ORGAN GELİŞİMİNİ DESTEKLER

Hamilelik döneminde yeterli ve dengeli beslenme çok önemli bir konudur. Kemik suyunda bulunan protein, aminoasit ve mineraller; sinir sistemi, endokrin sistem ve beyin fonksiyonlarını desteklediğinden bebeğinizin sağlıklı organ gelişimi için de hayati öneme sahiptir. Bebek beslenmesinde, bebeklerin 6. ayından sonra kemik sulu bebek çorbaları hazırlanması tavsiye edilir.
 

DOĞAL DETOX

Detoks vücudun kendi kendini zararlı toksinlerden arındırması işlemidir. Vücudumuz düzgün çalıştığında bu görevi büyük oranda kendi kendine yapar. Karaciğerimiz detoks görevini, vücudumuzun en güçlü ve en önemli antioksidanı olan Glutatyon maddesi sayesinde gerçekleştirir. Glutatyonu meydana getiren Glutamat, Sistein, Glisin ve Prolin proteinleri ise yoğun miktarda ilikli kemik suyunda bulunur. Vücudumuzdaki en güçlü antioksidan olan Glutatyon aynı zamanda enerji kullanımı, detoksifikasyon, Alzheimer, Parkinson, otoimmün hastalıklar, artrit, kanser ve yaşlanma ile ilişkili hastalıkların önlenmesinde de önemli bir faktördür.
 

SAĞLIKLI BESLENEREK ZAYIFLAMANIZA YARDIMCI OLUR

Kemik suyu hayvansal bir gıda olduğundan vücut tarafından kolayca tolere edilir ve sindirilir. Yağ oranı ve kalorisi düşük olmakla birlikte içeriğindeki lif, kolajen ve jelatin sayesinde tokluk hissini arttırır ve kilo vermenize yardımcı olur. İçerisindeki protein ve mineraller ile günlük besin ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olur. Doktorunuzun da tavsiyesi ile ilikli kemik suyunu diyet listenize gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz.

SELÜLİTLERİN AZALMASINA YARDIMCI OLUR

Kolajen içeriği sayesinde selülit tedavisine yardımcı olur. Kemik suyunda bulunan değerli birçok aminoasit ve proteinler cilt sağlığını destekler.

GÜZELLİĞİNİZİN SIRRI: GENÇ BİR CİLT, SAĞLIKLI VE PARLAK SAÇLAR, GÜÇLÜ VE HIZLI UZAYAN TIRNAKLAR

Güzellik ürünlerinin içerisinde kullanılan kolajen ve jelatin kemik suyunda doğal olarak bulunur. İlikli kemik suyunu düzenli olarak tüketmek daha genç ve sağlıklı görünmenizi sağlar, doğal cilt bakımı etkisi yaratır. Doktorların botoks sonrası ilikli kemik suyu tüketimini önermesi de sırf bu nedenledir. Kolajen ve jelatin aynı zamanda saç ve tırnaklarınızın daha güçlü ve hızlı uzamasına da yardımcı olur.

DAHA İYİ UYKU; DAHA DİNÇ, DAHA ZİNDE HAYAT DEMEK

Kemik suyu hayati birçok maddeyi aynı anda içerisinde barındırdığından, doğal bir yaşam kaynağıdır. İçeriğinde bulunan glisin daha iyi uyku uyumaya ve kendimizi daha iyi hissetmeye yardımcı olur, rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkileri vardır.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ DESTEKLER

Vücudumuzun bağışıklık sistemi içerisinde önemli bir rol oynayan akyuvarların büyük bir bölümü kemik iliğinden üretilir. İlikli Kemik Suyu içeriğindeki protein, aminoasit, vitamin, mineral, glisin, arginin, prolin,alkylglycerols gibi maddeler bakımından zengin olduğundan beyaz kan hücrelerinin sayısının artmasına yardımcı olur,vücut direncini arttırır, soğuk algınlığı ve virüslerin oluşturduğu enfeksiyonlarla mücadelede doğal bir destek sağlar. Arginin ’in özellikle iltihabi durumların tedavisinde yararlı olduğu keşfedilmiştir.

SİNDİRİM SİSTEMİNİN DÜZENLENMESİNE YARDIMCI OLUR

İlikli kemik suyu doğal yapısı gereği sindirimi en kolay besinlerden biridir. Düzenli tüketildiğinde içeriğinde bulunan kolajen,jelatin, prolin,  glutamin, arginin gibi maddeler sindirimi düzenler, sindirim yolu yaralarının iyileşmesini sağlar, sindirim sıvıları gibi sıvıları çeker ve korur, bağırsak astarı oluşumunu destekler, sindirim sistemi hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olur.

BEYİN VE SİNİR SİSTEMİ SAĞLIĞI İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIR

İçeriğinde yüksek oranda bulunan protein ve çözünmüş mineraller, hücreler arası elektrik sinyali alışverişi için gereklidir. Özellikle beyin ve omur iliğimizde bulunan sinir hücreleri, bu sinyallerin hızlı iletilebilmesi için bir yağ tabakası ile kaplanmıştır. Kemik iliği içerisinde bulunan yağ bu elektrik sinyallerinin iletimi ve sinir hücresi yapımı için hayati önem taşır.
 

SAĞLIKLI KEMİK VE DİŞ GELİŞİMİ

İlikli kemik suyu içeriğinde doğal olarak bulunan kemik oluşumunda aktif rol alan protein,mineral ve vitaminler doğru pişirme yöntemi ile yapıları bozulmadan kemik suyu içerisine geçer.Düzenli kullanım ile birlikte bebek ve çocuklarımızın sağlıklı kemik ve diş gelişimine destek olur.

ALERJİK BÜNYELER İÇİN DESTEK

Son dönemde bebek ve çocuklarda en sık görülen alerjik hastalıkların giderilmesi ya da semptomlarının en aza indirilmesi son derece önemlidir. Kemik suyu sindirim ve bağışıklık sistemi üzerine olumlu etkileri nedeniyle bu tarz şikayetlerin giderilmesine veya azaltılmasına yardımcı olur.

 PROTEİN,AMİNOASİT VE YAĞ KAYNAĞIDIR

Vücudumuzun neredeyse tamamının yapı taşı olan protein, mineral ve aminoasitlerin birçok farklı türü vardır. İlikli kemik suyu, içerdiği farklı protein, mineral ve aminoasit türevleri sayesinde özellikle çocuk ve gençlerin sağlıklı iç organ, kas ve iskelet sistemi gelişimlerine destek olur. Sindirim sistemi üzerindeki olumlu etkileri sayesinde de gıdalardaki besin ögelerinden maksimum şekilde faydalanılmasına yardımcı olur.
 

SPORCU SAĞLIĞINI DESTEKLER

İlikli Kemik Suyunda doğal olarak bulunan protein, kolajen, jelatin, amino grup asitler ve mineraller sporcu sağlığı ve beslenmesi için son derece önemlidir. Doğal ve besleyici bu besin öğeleri sporcularda kas, iskelet ve kemik gelişimini destekler, yaşamsal değere sahip maddeleri sağlar ve enerji verir. 

Sporcularda sık olarak görülebilen kırık, çıkık çatlak, doku harabiyeti ,kas zedelenmesi, kas yırtılması gibi durumların iyileşmesinde hızlandırıcı etki yapar ve içeriğindeki maddeler sebebi ile anatomik yapıda görülebilecek olumsuz durum ve sakatlıkların engellenmesinde doğal bir destek sağlar.
 

KEMİK HASTALIKLARI İLE MÜCADELE

İçeriğinde bulunan kondroitin sülfat, glukozamin, jelatin, kolajen, hyaluronik asit, kalsiyum gibi maddeler ile yaşlılıktan dolayı yıpranan, harabiyete uğrayan kıkırdak, kemik, eklem ve dokuları onarılmasına, yapısının güçlenmesine ve oluşabilecek ağrılı ve iltihabi durumların düzelmesine yardımcı olur. 

Yetişkinlerde yaşa ve hastalıklara bağlı olarak görülebilen kemik yoğunluğu azalması ve bunlara bağlı etkilerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Düzenli kullanıldığında glukozamin, kondroitin, jelatin, kolajen gibi maddelerin etkisi ile diz içi eklem sıvılarının artmasına, diz ağrısı veya eklem ağrısı gibi şikayetlerin azalmasına yardımcı olur.

İçeriğinde bulunan kondroitin sülfat, glukozamin, jelatin, kolajen, hyaluronik asit, kalsiyum gibi maddeler ile yaşlılıktan dolayı yıpranan, harabiyete uğrayan kıkırdak, kemik, eklem ve dokuları onarılmasına, yapısının güçlenmesine ve oluşabilecek ağrılı ve iltihabi durumların düzelmesine yardımcı olur. 

Yetişkinlerde yaşa ve hastalıklara bağlı olarak görülebilen kemik yoğunluğu azalması ve bunlara bağlı etkilerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Düzenli kullanıldığında glukozamin, kondroitin, jelatin, kolajen gibi maddelerin etkisi ile diz içi eklem sıvılarının artmasına, diz ağrısı veya eklem ağrısı gibi şikayetlerin azalmasına yardımcı olur.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte vücudun tüm sistemlerinde gerileme yavaşlama ve aksaklıklar olması doğaldır. Kemik suyu düzenli tüketildiğinde yaşlanma etkilerini azaltmaya yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir doğrudan ya da dolaylı olarak yaşam kalitesini yükseltir. Kemik erimesi, osteoporoz ve kas hastalıklarında destekleyici olarak kullanılır.

DOĞAL BİR LEZZET KAYNAĞIDIR

Kemik suyunu yemeklerinizde kullandığınızda mutfaktaki etkisi şaşırtıcı sonuçlar verir. Her türden yemeğinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürün dünya mutfak kültürünün önemli bir parçasıdır. Lezzetli yemeklerin yapımında olmazsa olmaz bir lezzet kaynağıdır.
 
 
 
Diğer Özellikler
Stok Koduw180
Markaveg&bones
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.